Історія

 

Свою історію ДП "Львівстандартметрологія" починає з 5 грудня 1785 р., коли декретом Австрійської надворної канцелярії була заснована перша державна метрологічна служба в Галичині - Інспекторат мір і ваг при Галицькому намісництві у м. Львові.

У доробку Інспекторату значаться виготовлення зразків-еталонів мір і ваг, прийнятих у Галичині, організація і здійснення нагляду за їх правильним застосуванням, підготовка і навчання працівників, облікування всіх підприємств, що мали засоби вимірювальної техніки, впровадження в Галичині метричної системи мір у 1876 р. У ХХ столітті Галичина увійшла з повноцінною метрологічною службою, що грунтувалася на відповідній технічній базі. Відтоді і дотепер служба функціонує безперервно, зберігаючи свої основні функції, хоча назва і статус її змінювались не раз.
 
Як територіальний орган Держстандарту, а з 1 жовтня 2002 р. Держспоживстандарту України, підприємство безупинно розвивалося, розбудовувалося, зміцнювалась технічна, зокрема, метрологічна база, розширювались функції, перш за все, завдяки акредитації підприємства як органу з сертифікації широкого спектру продукції та послуг, була створена грунтовна випробувальна база.

У березні 2003 р. наказом Держспоживстандарту України підприємство було реорганізовано на Львівський регіональний державний центр стандартизації, метрології та сертифікації, а Дрогобицький та Червоноградський ДЦСМС набули статусу філій Львівського РДЦСМС. Таким чином, уперше в Україні був створений новий тип територіального органу Держспоживстандарту - регіональний центр.

Відповідно до розпорядження Держспоживстандарту України у лютому 2008 р. Львівський регіональний державний центр стандартизації, метрології та сертифікації було перейменовано на державне підприємство "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (ДП "Львівстандартметрологія").

Останні новини

13.10.2021
Новини підприємства
Привітання Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Олексія Любченка

 

                                                                                                 Шановні працівники сфери стандартизації та…

Детальніше
09.10.2021
Новини підприємства
З професійним святом!
Детальніше
08.10.2021
Новини підприємства
Запрошуємо до співпраці
Детальніше
Напишіть нам