Історія

 

Свою історію ДП "Львівстандартметрологія" починає з 5 грудня 1785 р., коли декретом Австрійської надворної канцелярії була заснована перша державна метрологічна служба в Галичині - Інспекторат мір і ваг при Галицькому намісництві у м. Львові.

У доробку Інспекторату значаться виготовлення зразків-еталонів мір і ваг, прийнятих у Галичині, організація і здійснення нагляду за їх правильним застосуванням, підготовка і навчання працівників, облікування всіх підприємств, що мали засоби вимірювальної техніки, впровадження в Галичині метричної системи мір у 1876 р. У ХХ столітті Галичина увійшла з повноцінною метрологічною службою, що грунтувалася на відповідній технічній базі. Відтоді і дотепер служба функціонує безперервно, зберігаючи свої основні функції, хоча назва і статус її змінювались не раз.
 
Як територіальний орган Держстандарту, а з 1 жовтня 2002 р. Держспоживстандарту України, підприємство безупинно розвивалося, розбудовувалося, зміцнювалась технічна, зокрема, метрологічна база, розширювались функції, перш за все, завдяки акредитації підприємства як органу з сертифікації широкого спектру продукції та послуг, була створена грунтовна випробувальна база.

У березні 2003 р. наказом Держспоживстандарту України підприємство було реорганізовано на Львівський регіональний державний центр стандартизації, метрології та сертифікації, а Дрогобицький та Червоноградський ДЦСМС набули статусу філій Львівського РДЦСМС. Таким чином, уперше в Україні був створений новий тип територіального органу Держспоживстандарту - регіональний центр.

Відповідно до розпорядження Держспоживстандарту України у лютому 2008 р. Львівський регіональний державний центр стандартизації, метрології та сертифікації було перейменовано на державне підприємство "Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" (ДП "Львівстандартметрологія").

Останні новини

21.06.2022
Новини підприємства
Нагадуємо споживачам про своєчасну повірку теплових лічильників!

 

Добрий господар розпочинає підготовку до зими ще з літа! Так і громада міста Львова вже готується до нового опалювального сезону. Під час зростання…

Детальніше
16.06.2022
Новини підприємства
Запрошуємо до участі в Програмі підтримки бізнесу на Львівщині!

 

ДП “Львівстандартметрологія” успішно пройшло процедуру прекваліфікації з метою участі в Програмі підтримки бізнесу у Львівській області на період…

Детальніше
Напишіть нам