Загальновідомо, що шум – це сукупність сторонніх звуків, які негативно впливають на організм людини. Гранично дозволений рівень шуму в приміщеннях житлових та громадських будинках і на території житлової забудови встановлений у відповідних законодавчих та нормативно-правових документах Міністерства охорони здоров’я України. Допустимі рівні звуку в приміщеннях визначаються за рівнем звукового тиску постійного шуму (дБ). Зокрема, допустимий рівень шуму в житлових приміщеннях вдень – 40 дБ, а вночі – 30 дБ. При цьому максимальний рівень вдень – 55 дБ, а вночі – 45 дБ. Аналогічно встановлені допустимі норми і для виробничих приміщень промислових підприємств. Рівень шуму можливо виміряти відповідними приладами, зокрема шумомірами. Такі прилади, завдяки вбудованим мікрофонам, дають змогу вловлювати тиск звукових коливань і переводити його в електричні сигнали, що вимірюються в мілівольтах, та підсумкові дані відображати в децибелах (дБ). І ось тут ми стикаємось з широким асортиментом засобів вимірювальної техніки – шумомірів, що застосовуються в сфері охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, такі як шумоміри, що застосовуються в сфері охорони здоров’я та охорони навколишнього середовища, відносяться до законодавчо регульованих і повинні періодично, а також після ремонту, перевірятись на відповідність вимогам щодо точності. Ця перевірка в метрології називається повірка, а її періодичність – міжповірочним інтервалом. Для шумомірів цей інтервал складає один рік.
Метрологічні підрозділи ДП «Львівстандартметрологія» забезпечені необхідними еталонами та методиками для проведення повірки шумомірів, а також уповноважені в установленому порядку на проведення цих робіт.
З питань співпраці звертайтесь за адресою:
вул. Метрологічна 12, м. Львів
тел.(032) 237-14-16
e-mail: radio.zvt@gmail.com
Співпраця з нами – гарантія якості та вимога часу!