Новини

Методи перевірки рівня забруднення ґрунтів, води та повітря

Всі ми знаходимось в непростій ситуації – в нашій країні війна, яка призводить не лише величезних економічних та людських втрат, а й також в довгостроковій перспективі до масштабних екологічних проблем, адже в повітря, ґрунти, підземні води, та відповідно і в рослини потрапляє величезна кількість токсичних речовин – важких металів, хімічних та вибухових речовин, нафтопродуктів, ізотопів. Небезпечні речовини мають властивість потрапляти через ґрунт у воду чи рослини, які на ньому вирощуються, а звідти — в організм людей, які вживатимуть готові продукти, таким чином токсичні речовини мігрують із ґрунту до рослин, а потім — до столу.
Акумуляція цих речовин буде не тільки впливати безпосередньо на здоров’я населення, а й призведе до значних економічних втрат, особливо для експортерів.
Отримання інформації про рівень забруднення ґрунтів, води та повітря можливе лише після відбору проб та їхнього аналізу в лабораторних умовах. Лише після комплексного аналізу території, що була пошкоджена внаслідок бойових дій, можна приймати рішення про рекультивацію або можливість посіву сільськогосподарських культур. Тому  важливо вже зараз створювати потужні лабораторні бази, в кожному регіоні країни, для відслідковування забрудненості навколишнього середовища вказаними речовинами, щоб в майбутньому приймати оперативні рішення стосовно очистки тих чи інших ділянок, розробки систем фільтрування та обеззараження, проведення досліджень по створенню сорбентів та ін.
Потрібно звернути увагу, що лабораторні методи контролю вже існують та застосовуються в розвинених країнах і нам лиш варто адаптувати їх до наших реалій.
Основні методи перевірки щодо рівня забруднення ґрунтів, води та повітря це:
1. Залишкова кількість вибухових речовин визначається за допомогою рідинного хроматографа.
2. Важкі метали визначаються за допомогою атомно-абсорбційної спектрометрії (ААС), або оптико-емісійної спектрометрії з індуктивно - зв’язаною плазмою (ІЗП-ОЕС), або мас-спектрометрії з індуктивно - зв’язаною плазмою (ІЗП-МС).
3. Вміст нафтопродуктів визначається за допомогою ІЧ-Фур’є спектрометрії.
4. Вміст радіонуклідів визначається за допомогою Гамма- бета- альфа спектрометр-радіометром.

З питань співпраці звертайтеся за адресою:
вул.Заводська,26
тел. (032)298-65-80
E-mail: semestav52@gmail.com

Співпраця з нами гарантія якості та вимога часу!

 

Замовити послуги