Новини

Діти – найважливіше та найдорожче, що може бути в нашому житті. Тому, обираючи іграшку для свого малюка, необхідно піклуватися про його здоров’я

 

Розмаїття дитячих іграшок, представлених сьогодні у торговій мережі, не лише тішить маленьких споживачів, але і приємно дивує їхніх батьків, які намагаються дати своєму малюку все найкраще. Але чи безпечні вони?

Найкращим способом перевірити це – провести випробування, оцінку відповідності та сертифікацію таких іграшок.

З метою обмеження обігу на ринку України небезпечних іграшок, постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018  № 151, затверджений Технічний регламент безпечності іграшок (далі – Технічний регламент), розроблений на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18.06.2009  про безпеку іграшок.

Технічний регламент встановлює особливі вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України. Зокрема, кожна іграшка повинна відповідати певним фізичним, хімічним, механічним та електричним властивостям. Також встановлено вимоги до займистості, радіоактивності та гігієни матеріалів, з яких виготовлена іграшка.

Далеко не кожний виробник дитячих іграшок дотримується встановлених вимог. У зв’язку з цим, з метою запобігання отримання дитиною фізичних пошкоджень, виробники повинні керуватися наступними правилами:

-    іграшки та їх деталі, а також кріплення зафіксованих іграшок повинні виготовлятися з високоякісних, нешкідливих матеріалів, мати необхідну механічну міцність та в разі потреби стійкість до навантажень, яким вони піддаються під час користування, щоб не виникло руйнування чи деформування, яке створює ризик завдання тілесних ушкоджень;
-    доступні краї, виступи, шнури, кабелі та елементи кріплення на іграшках повинні бути розроблені та виготовлені таким чином, щоб мінімізувати ризик тілесних ушкоджень в результаті контакту з ними.
- іграшки повинні бути розроблені та виготовлені таким чином, щоб не становити жодного ризику або становити мінімальний ризик, пов’язаний з їх використанням і спричинений рухом її частин; їх деталі не повинні становити ризику удушення або асфіксії.

Орган з оцінки відповідності ДП “Львівстандартметрологія” уповноважений на виконання робіт з сертифікації та оцінки відповідності іграшок вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок відповідно до вимог ДСТУ  ISO/IEC 17065.

Для отримання сертифікатів відповідності, сертифікатів експертизи типу на відповідність вимогам ТР (технічного регламенту), а також за додатковою інформацією звертайтеся:

Відділ оцінки відповідності та якості ДП «Львівстандартметрологія»

м. Львів, вул. Князя Романа, 38

тел. 261-61-83; 261-40-44

e-mail: inettabs@gmail.com.

Співпраця з нами – гарантія якості та вимога часу!

Напишіть нам