Новини

10.09.2024
Новини підприємства

Система технічного регулювання в Україні побудована на принципах та практиках, що діють в Європейському Союзі, що є важливим фактором для спрощення доступу української продукції на європейський ринок за рахунок встановлення єдиних вимог до продукції та процедур її оцінки відповідності. З метою подальшої гармонізації європейського та вітчизняного законодавства постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2024 р. № 846 внесено ряд змін до деяких нормативно-правових документів, які стосуються питань технічного регулювання в нашій державі. Дані зміни внесено, зокрема, до: - Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1067; - Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р.  № 1077; - Форми та опису знака відповідності технічним регламентам, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30…

Детальніше
05.09.2024
Новини підприємства

Застосування національних стандартів, гармонізованих з європейськими, в українській економіці відкриває нові можливості та перспективи для українського бізнесу. Фізичні та юридичні особи у своїй діяльності повинні використовувати офіційні тексти національних стандартів. Роз‘яснення щодо обов’язкового застосування офіційних текстів національних стандартів розміщено на сайті Мінекономіки у розділі Головна/Діяльність/Технічне регулювання/Стандартизація/ за посиланням: https://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=c7cb7e2a-2e22-432a-9e51-fb11299162d0&title=RoziasnenniaSchodoOboviazkovogoZastosuvanniaOfitsiinikhTekstivNatsionalnikh-MizhnarodnikhChivropeiskikhStandartiv У  вересні 2024 року ДП «Львівстандартметрологія» отримало розширені можливості з виготовлення офіційних електронних копій нормативних документів, зокрема, найновіших національних стандартів, що гармонізовані з європейськими стандартами CEN/CENELEC, міжнародними стандартами ISO, ASTM International тощо. Відтепер усі…

Детальніше
03.09.2024
Новини підприємства

Міністерство економіки представляє дайджест актуальних програм підтримки бізнесу від міжнародних організацій в Україні. Наявні програми надають можливості фінансування та співфінансування від провідних міжнародних організацій і охоплюють широкий спектр підтримки: від впровадження інновацій в агросекторі та розвитку переробки сільськогосподарської продукції до підвищення кібербезпеки критичної інфраструктури та міжрегіональних інноваційних інвестицій.   1. Програма USAID Harvest За програмою USAID Harvest оголошено конкурс на подання концептуальних документів для проєктів, спрямованих на впровадження вдосконалених практик в агросекторі, покращених сортів насіння, засобів захисту рослин, тривалого сталого зрошення та підтримки рекультивації ґрунтів. Гранти надаватимуться комерційним компаніям, фермерським кооперативам, НУО та освітнім закладам, зареєстрованим в Україні. Програма передбачає надання приблизно до 1,5 млрд грн у рамках 20-50 грантів. Концептуальні документи будуть…

Детальніше
27.08.2024
Новини підприємства

Тверде та природне паливо відноситься до альтернативного виду палива на українському ринку. Потреба в альтернативних видах палива запустила низку досліджень, експериментів та нових винаходів у паливній галузі. Зокрема, прогрес вивів на ринок новий вид палива — паливні гранули (пелети). Окрім пелет, сучасний ринок альтернативного палива пропонує: дрова та відходи деревної промисловості, вугілля, торф. Випробувальний центр (ВЦ) Рівненської філії ДП «Львівстандартметрологія» акредитований в Національному агентстві з акредитації України (НААУ) відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019. Сфера акредитації ВЦ дозволяє проводити випробування: -    вугілля деревинне; -    пелети (брикети) з деревини; -    паливо з рослинної сировини; -    тверде біопаливо (торф’яні брикети); -    лушпиння соняшникове, лушпиння соняшникове пресоване гранульоване; -    вугілля буре, кам’яне та антрацити; -    шихта збагачена та проміжний продукт. Випробувальний центр проводить випробування різних видів…

Детальніше
26.08.2024
Новини підприємства

Лічильник води – це прилад обліку води, який призначається для вимірювання кількісного обсягу, що проходить через водопровідну лінію за певну одиницю часу. Лічильники обліку споживання холодної та гарячої води використовуються в міських квартирах і приватних будинках, підключених до централізованих комунікацій. Завдяки їм власники нерухомості платять не за потенційне (розраховане за нормами), а за реальне споживання ресурсу, істотно заощаджуючи при цьому. Але сервіси, що надають послуги холодного та гарячого водопостачання, приймають до уваги тільки показники справних приладів. А підтвердити їхню можливість до подальшого використання здатна тільки повірка лічильників води. Придбання та первинне встановлення нового лічильника відбувається коштом споживача, оскільки ця послуга не є складовою тарифу на холодне водопостачання та водовідведення. Квартирні засоби обліку беруться виконавцем на абонентський облік. Купуючи лічильник, необхідно пам'ятати: - обов'язкова наявність технічного…

Детальніше
23.08.2024
Новини підприємства

Щиро вітаю вас із національними святами!  Ці свята символізують нашу єдність, незламність і прагнення до свободи. Нехай незалежність завжди буде джерелом натхнення для нових досягнень і звершень. Бажаю вам та  вашим родинам міцного здоров’я, сили духу та Божого благословення. Хай живе вільний народ вільної держави! СЛАВА УКРАЇНІ! З повагою генеральний директор ДП «Львівстандартметрологія»                                          Андрій СЛЮЗ

Детальніше
19.08.2024
Новини підприємства

Якість продукції, починаючи з етапу виробництва і закінчуючи надходженням до кінцевого споживача, в значній мірі залежить від якості сировини, впливу навколишнього середовища під час виробництва, умов зберігання та транспортування тощо. Одним з факторів впливу на якість продукції є вологість. Важливе значення показник вологості має у харчовій та фармацевтичній галузях, медицині, сільському господарстві, будівництві, різноманітних лабораторних дослідженнях, де потрібно забезпечувати та контролювати його стабільність. Контролювати вологість повітря, різноманітної сировини та готової продукції можна за допомогою ряду засобів вимірювальної техніки, а саме: гігрометрів, термогігрометрів, гігрометрів психрометричних, вологомірів зерна, вологомірів будівельних матеріалів, вологомірів деревини, вагових вологомірів тощо. Впевнитись у достовірності результатів, одержаних за допомогою вище перерахованих засобів вимірювальної техніки, можна, звернувшись в ДП «Львівстандартметрологія». ДП…

Детальніше
15.08.2024
Новини підприємства

Маркування є першорядним способом передачі інформації споживачеві.  Як показує практика, яскрава етикетка з вказаними на упаковці символами «справжній», «домашній», «100%» більше привертають увагу споживача до покупки продуктів, однак не гарантують достовірність інформації. Вимоги щодо маркування харчових продуктів викладені в Законі України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та Законі України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» ( далі – Закон), який є ще одним кроком на шляху гармонізації українського харчового законодавства з європейським. Головна мета  цих документів – захистити споживача, забезпечити його повною інформацією щодо харчового продукту для можливості здійснити свідомий вибір відповідно до потреб. Усі харчові продукти, що перебувають в обігу на території України, повинні маркуватися державною мовою (п.1 статті 10 Закону).  Відповідно до частини другої статті 37 Закону України  «Про основні принципи та вимоги…

Детальніше
12.08.2024
Новини підприємства

    На якість  медичних  послуг  впливає  якісна  діагностика. 75% діагностичної  інформації  лікар отримує  з  результатів  лабораторних досліджень. Точний  результат  аналізів  дозволяє  лікареві  правильно  встановити   діагноз пацієнту  та  призначити  ефективне  лікування.      У медичних центрах та лабораторіях для дозування  біорідин  та  реактивів при проведенні біологічних досліджень широко застосовуються дозатори піпеткові.      Згідно Закону України  «Про метрологію та метрологічну діяльність» дозатори піпеткові відносяться до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки і повинні проходити періодичну повірку, тобто встановлення придатності до застосування на підставі контролю метрологічних характеристик, як під час експлуатації, так і після ремонту. Система періодичного контролю дозволяє виявити непридатні засоби вимірювальної техніки та запобігти недостовірним результатам аналізів і перевитраті реактивів.      ДП  «Львівстандартметрологія»  пропонує …

Детальніше
08.08.2024
Новини підприємства

Стрімкий розвиток ядерної енергетики і широке впровадження джерел іонізуючих випромінювань у різних сферах науки, техніки та народного господарства створили потенційну загрозу радіаційної небезпеки для людини та забруднення навколишнього середовища радіоактивними речовинами. Тому, питання захисту від іонізуючих випромінювань (радіаційна безпека) стає однією з важливих проблем суспільства. Радіація, яка пов`язана з розвитком атомної енергетики, становить лише малу частку радіації, спричиненої діяльністю людини; значно вищі дози ми отримуємо від інших джерел, які викликають значно менше застережень (наприклад, застосування рентгенівських променів у медицині). Потенційними джерелами радіаційної небезпеки є також: космічні промені, гірські породи, поклади уранових руд, радіоактивних сланців, фосфоритів або кристалічних порід, торієвих пісків, вугільні шахти, нафтові та газові промисли, теплоелектростанції, нафтопродуктоводи, нафтосховища, радонові мінеральні джерела, радіоактивні аерозолі,…

Детальніше
Замовити послуги