Новини

04.07.2019
Новини Мінекономіки

Проект Закону України "Про приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології" (далі – проект Закону) розроблено Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Прийняття проекту Закону необхідне для приєднання до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології (далі - МОЗМ), що дозволить Україні стати державою-членом цієї організації.  Україна, як держава-член МОЗМ матиме такі переваги: - право голосу на Конференції; набуде членство та право голосу в Комітеті та брати активну участь на всіх його засіданнях; можливість голосувати на всіх етапах затвердження рекомендацій МОЗМ та інших публікацій; - можливість користуватись статусом членів ТК, ПК та проектних груп МОЗМ, а також можливість добровільно проводити конференції проектних груп; брати участь в системі сертифікації МОЗМ; - можливість створити орган видачі сертифікатів МОЗМ в Україні за системою сертифікації МОЗМ; - сертифікати МОЗМ визнаються усіма…

Детальніше
04.06.2019
Заходи

До уваги керівників виробництв харчової продукції та закладів ресторанного господарства! ДП «Львівстандартметрологія» організовує семінар-навчання на тему: «Система НАССР на виробництві  харчової продукції та в закладах ресторанного господарста» Місце проведення: м. Львів, вул.Князя Романа, 38 , актова зала (3-й поверх) Дата проведення: 20 червня о 10:00 год. ПІД ЧАС СЕМІНАРУ БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЯ ТАКІ ПИТАННЯ: - Вимоги законодавства до системи НАССР. - Програми-передумови, що забезпечують результативне впровадження НАССР. - Основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів. - Плюси і мінуси системи НАССР. Після закінчення семінару всі учасники отримають сертифікат з переліком вивчених тем. ДЛЯ УЧАСТІ В СЕМІНАРІ ЗАПРОШУЮТЬСЯ: - керівники виробництв харчової продукції та закладів ресторанного господарства; - фахівці з якості, безпечності; - співробітники підприємств, відповідальних за розробку і впровадження системи управління безпечністю харчових…

Детальніше
28.05.2019
Відео

23-25 травня 2019 р. у Львові за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відбувся Міжнародний форум з питань технічного регулювання «Технічне регулювання для розвитку науки, освіти, бізнесу». Організатором заходу було ДП «Львівстандартметрологія». Захід зібрав понад 200 учасників: міжнародних експертів, представників державних підприємств, установ, організацій, бізнес-структур, асоціацій тощо. Метою проведення такого Форуму є забезпечення сталого розвитку науки, освіти, бізнесу завдяки впровадженню в Україні вимог міжнародного рівня, підвищення обізнаності українських науковців, фахівців і виробників щодо ролі технічного регулювання у важливих сферах нашого життя. Детальніше про те, як проходив Форум можна дізнатися з телесюжету новин на телеканалі "Перший Західний".

Детальніше
16.05.2019
Заходи

23-25 травня 2019 р. у Львові за ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України пройде Міжнародний форум з питань технічного регулювання «Технічне регулювання для розвитку науки, освіти, бізнесу». Організатором заходу є ДП «Львівстандартметрологія».  Планується, що захід збере понад 200 учасників: міжнародних експертів, представників державних підприємств, установ, організацій, бізнес-структур, асоціацій тощо. Захід проводиться з метою забезпечення сталого розвитку науки, освіти, бізнесу завдяки впровадженню в Україні вимог міжнародного рівня, підвищення обізнаності українських науковців, фахівців і виробників щодо ролі технічного регулювання у важливих сферах нашого життя.   Місце проведення: Міжнародний форум пройде на базі парк-готелю «Древній Град» за адресою: 7-й км Київської траси, Львів, Львівська обл. Пустомитівський р-н. Дні та години роботи Форуму: - 23 травня - 24 травня о 08:30 - 09:00 (реєстрація учасників) - 18:00. Враховуючи значення питань…

Детальніше
25.04.2019
До відома споживачів

Наказом Національного органу стандартизації від 29.01.2019 р. № 18 з 1 лютого до 1 липня 2019 р. відновлено дію національного стандарту ДСТУ 4492:2005 «Олія соняшникова. Технічні умови». Дію стандарту відновлено за пропозицією ТК 86 «Олії, жири та продукти їх переробки» відповідно до Закону України «Про стандартизацію». Нагадаємо, що з 1 січня 2019 р. набув чинності новий національний стандарт ДСТУ 4492:2017 «Олія соняшникова. Технічні умови». У новому ДСТУ були відкориговані види соняшникової олії з урахуванням світових вимог, а також наведений розширений перелік показників безпеки, які застосовуються до соняшникової олії, і методів її випробування. У зв'язку зі скасуванням дії ДСТУ 4492:2005 та набранням чинності ДСТУ 4492:2017 виробникам необхідно було провести актуалізацію технічних висновків щодо визначення строків придатності та строків зберігання після відкриття споживчої тари (для фасованої продукції) всіх видів соняшникової олії, які виробляє підприємство. Відновлення дії…

Детальніше
31.01.2019
Відео

Немасляне масло. Експерти зазначають: 70% усього вершкового на полицях наших супермаркетів - фальсифікат, бо виготовляють його не з молока, а з замінників. Як правильно обрати якісне масло та чим шкодить економія на цьому продуктові? Детальніше у сюжеті телеканалу "Правда тут".

Детальніше
30.01.2019
Новини підприємства

Вершкове масло – продукт, без якого вже багато років люди не уявляють свого щоденного раціону. Сьогодні на полицях магазинів багато молочних продуктів, дуже складно вибрати справді якісні. Особливої уваги заслуговують масло та спреди, які часто продають у схожих упаковках. Запам’ятайте - це абсолютно різні продукти за складом та користю для організму. Як відрізнити масло від спреду? Згідно із законодавством, на упаковках спредів та жирових сумішей заборонено вживати слово "масло". На упаковці цих продуктів має бути чітко зазначено, що це саме вершково-рослинний продукт і вказано тип (тобто співвідношення рослинного та молочного жиру). Якщо цього немає на упаковці – читайте склад. Справжнє масло виготовляють виключно із вершків та цільного молока. Жодних інших компонентів в складі не повинно бути. Інакше, це — не масло. Також, зверніть увагу, чи вказано на упаковці “згідно з ДСТУ 4399”. Не забувайте перевіряти термін придатності масла.  Згідно ДСТУ 4399:2005 масло, залежно від масової…

Детальніше
24.01.2019
До відома споживачів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, причина приблизно 80% усіх захворювань пов'язана з якістю питної води. Внаслідок споживання неякісної питної води кожного року близько 25% населення, особливо дитячого, піддаються ризику захворювань. Питна вода - це вода, яка придатна для вживання людиною і відповідає встановленим нормам якості. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин і повинна містити корисні мінерали для нормальної життєдіяльності організму. Питна вода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними показниками. Основними забруднювачами води в криницях є продукти розпаду органічних речовин, а саме амоній, нітрити, нітрати. Перевірити якість питної води можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Лабораторія випробувань пропонує фізичним і юридичним особам послугу з проведення аналізу питної води з наданням Протоколу випробування. Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні…

Детальніше
22.01.2019
Відео

У програмі «Рожеві окуляри» транслювався сюжет щодо якості питної води. Начальник випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Роксоляна Шлюз надала корисні для споживачів відповіді на такі питання: як правильно зробити забір води для аналізу; за якими показниками перевіряють питну воду; чи всі фільтри якісно очищують воду; чи завжди якісна бутильована вода тощо. Фахівці випробувальної лабораторії досліджували зразки водопровідної та артезіанської питної води на твердість. Детальніше про результати випробувань у сюжеті.

Детальніше
17.01.2019
До відома споживачів

З нового року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання якості лісо- та пилопродукції. Згідно з повідомленням Державного агентства лісових ресурсів, з 2019 року ділова деревина розділяється на 4 класи якості (A, B, C, D): - клас А – це лісоматеріали найвищої якості. Вони походять з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; - клас В – лісоматеріали середньої якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками у межах середнього значення для кожної породи; - клас С – лісоматеріали нижче середньої якості, у них дозволено ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; - клас D – лісоматеріали, які не задовольняють жоден з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання. До впровадження нової системи в Україні деревина розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала низку сортиментів за їх…

Детальніше
Замовити послуги