Новини

30.10.2017
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку України оприлюднило проект закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо метрології та метрологічної діяльності” (далі – проект Закону). Проект Закону розроблено з метою уникнення порушення Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань та узгодження положень законів України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон про метрологію), "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про теплопостачання" під час провадження метрологічної діяльності. Проектом Закону пропонується виключити частину четверту статті 17 Закону про метрологію, яка регулює відносини між суб’єктами господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання, та громадянами України, які ці послуги отримують, як таку, що не відповідає предмету регулювання цього закону.

Детальніше
20.09.2017
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку України оприлюднило проект Закону України "Про приєднання України до Метричної конвенції" (далі - проект  Закону). Проект Закону розроблено на виконання частини 7 статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, відповідно до якої Україна у повному обсязі повинна забезпечувати участь відповідних національних органів у європейських та міжнародних організаціях із законодавчої та фундаментальної метрології відповідно до сфери її діяльності та статусу членства у цих організаціях, та пункту 55 Плану заходів щодо реалізації Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 844-р.  Метрична конвенція – це міжурядова угода, спрямована на розробку і підтримку міжнародних еталонів одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), відкрита для всіх…

Детальніше
13.09.2017
До відома споживачів

Більш ніж 60 тисяч лабораторій по всьому світу займаються калібруванням, тестуванням і аналізом зразків. Але як гарантувати клієнтам достовірність отриманих результатів? Протягом багатьох років для цього використовувалася сертифікація на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 17025 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій". Ця процедура користувалася і користується попитом з боку випробувальних і калібрувальних лабораторій, які бажають продемонструвати свою здатність надавати надійні результати. Остання версія стандарту ISO/IEC 17025 була опублікована спільно Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) і Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) в 2005 році. Вона містить набір вимог, що дозволяють лабораторіям видавати незмінно достовірні результати. Однак лабораторне середовище й умови ринку сильно змінилися за минуле десятиліття. Це призвело до прийняття рішення щодо перегляду стандарту ISO/IEC 17025 з впровадженням в його…

Детальніше
12.09.2017
Новини Мінекономіки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило проект наказу “Про затвердження Правил обов’язкової сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій”. Обов’язкова сертифікація продукції в державній системі сертифікації здійснюється відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 10.05.1993 № 46-93 “Про стандартизацію і сертифікацію”, у разі наявності її в Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, затвердженому наказом Держспоживстандарту від 01.02.2005 № 28, зареєстрованим у Мін’юсті 04.05.2005 за № 466/10746 (далі – Перелік). На сьогодні будівельні матеріали, вироби та конструкції включено до розділу 14 Переліку, отже вказана продукція підлягає обов’язковій сертифікації в державній системі сертифікації. Обов’язкова сертифікація будівельних виробів у державній системі сертифікації проводиться органами з сертифікації відповідно до Правил, затверджених наказом Держстандарту від 11.04.1997 № 192, зареєстрованих у Мін’юсті…

Детальніше
05.09.2017
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку оприлюднило Проект постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок”, який розроблено з урахуванням Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 року про безпеку іграшок, до якої починаючи з 2012 року було внесено низку змін. Згідно з документом виробник іграшок повинен буде обов'язково вказувати свою контактну адресу на самому виробі або його упаковці. Якщо іграшка привезена з-за кордону, то на її упаковці повинна розміщуватися адреса імпортера. Виробник також повинен скласти декларацію відповідності іграшки вимогам безпеки. При цьому іграшки повинні містити знак відповідності технічним регламентам і застереження з приводу віку, з якого їх безпечно використовувати. Крім того, на кожну іграшку повинна складатися технічна документація, в якій вказуються всі заходи, вжиті виробником, для забезпечення безпеки виробу. Перед введенням іграшки в обіг, виробники повинні будуть проводити аналіз…

Детальніше
31.08.2017
До відома споживачів

 До уваги керівників підприємств та підприємців, які експлуатують засоби вимірювальної техніки,  відповідно до „Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів”, затвердженого наказом Мінекономрозвитку України від 08.02.2016 р. №193, з 1 вересня 2017 року ДП "Львівстандартметрологія"  приймає на розгляд та погодження  ГРАФІКИ проведення періодичної повірки ЗВТ на 2018 рік за адресами: у м.Львові – вул. Князя Романа, 38, тел. (032) 261-60-01 у м.Дрогобичі – вул. Б.Лепкого, 10, тел. (0244) 2-17-70 у м.Червонограді – вул. Будівельна, 1, тел. (0249) 2-03-59  Звертаємо увагу на нову форму графіка Адміністрація ДП „Львівстандарметрологія”

Детальніше
12.07.2017
До відома споживачів

ОГОЛОШЕННЯ!   Повідомляємо, що Бюро приймання засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) переїхало з вул. Заводська,26 та вул. Метрологічна,12. З 12 липня 2017 р.  Бюро приймання ЗВТ знаходиться за адресою: вул. Князя Романа, 38, кім.110, тел. (032) 261-69-44, (032) 261-57-65

Детальніше
30.05.2017
Новини Мінекономіки

Рішення щодо затвердження Технічного регламенту радіообладнання прийняте на виконання вимог Угоди про асоціацію Україна - ЄС. Зазначений документ встановлює вимоги до радіообладнання, яке надається на ринку та вводиться в експлуатацію в Україні незалежно від форми постачання, включаючи реалізацію радіообладнання дистанційним способом. Однією з суттєвих вимог Технічного регламенту передбачено, що радіообладнання повинно бути розроблено таким чином, щоб забезпечити захист здоров'я, безпеку людей і домашніх тварин, захист власності, в тому числі з урахуванням вимог безпеки. Затверджений Технічний регламент радіообладнання з урахуванням особливостей національного законодавства повністю відповідає положенням Директиви 2014/53/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 квітня 2014 року про гармонізацію законодавства держав-членів щодо постачання на ринок радіообладнання і скасування Директиви 1999/5/ЄС, зокрема, щодо вимог до радіообладнання, процедур оцінки відповідності, надання на…

Детальніше
30.05.2017
Новини Мінекономіки

Вівторок, 30 травня 2017 09:00 Уряд прийняв рішення, відповідно до якого всі кондиціонери повітря в Україні реалізовуватимуть разом з енергетичними етикетками європейського зразка. Це передбачено постановою щодо затвердження технічного регламенту енергетичного маркування кондиціонерів повітря, прийнятою у рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Мета документу - забезпечити споживачів повною та достовірною інформацією про клас енергетичної ефективності кондиціонерів повітря. Також постановою передбачається, що постачальники та розповсюджувачі цього побутового обладнання будуть зобов'язані включати інформацію про клас енергоефективності продукції до рекламних матеріалів. Загалом запровадження системи енергетичного маркування, яка відповідатиме вимогам оновленого європейського законодавства у цій сфері, дозволить: забезпечити ефективне використання…

Детальніше
27.04.2017
Новини Мінекономіки

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України розробило та  оприлюднило Проект наказу  "Про встановлення метрологічних вимог до фасованих товарів", який установлюватиме вимоги до фасованих товарів, у тому числі вимоги до відхилень кількості фасованих товарів в упаковках від номінального значення. При цьому цей наказ не буде поширюватися на фасовану продукцію на яку нанесено знаки відповідності Технічним регламентам. Відповідно до статті 23 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність", на упаковці фасованого товару повинна бути зазначена номінальна кількість товару в одиницях маси, об’єму або іншої фізичної величини. При цьому метрологічні вимоги до фасованих товарів, у тому числі вимоги до відхилень кількості фасованих товарів в упаковках від номінального значення, встановлюються технічними регламентами або іншими нормативно-правовими актами. З метою реалізації статті 23 Закону прийнято: - Технічний регламент щодо пляшок, які використовуються як мірні ємності…

Детальніше
Замовити послуги