Новини

16.01.2019
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та набуде чинності після офіційного оприлюднення. Як відомо, в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з Правилами, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов'язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо). Водночас, згідно з Правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць…

Детальніше
04.12.2018
Новини Мінекономіки

Відповідно до частини третьої статті 5 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон) визначення основних одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, назви та визначення похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила застосування одиниць вимірювання і правила написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин встановлюється Мінекономрозвитку. З метою реалізації статті 5 Закону прийнято наказ Мінекономрозвитку від 04.08.2015 № 914 "Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин",…

Детальніше
22.11.2018
Новини Мінекономіки

Наказом Мінекономрозвитку України від 02.10.2018 №1394 затверджено Технічний регламент щодо обмеження викидів летких органічних сполук унаслідок використання органічних розчинників у лакофарбових матеріалах для будівель та ремонту колісних транспортних засобів. Цей Технічний регламент визначає вимоги до лакофарбових матеріалів для будівель та ремонту колісних транспортних засобів щодо вмісту летких органічних сполук, що входять до їх складу. Документ розроблений на основі Директиви 2004/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 квітня 2004 року про обмеження викидів летких органічних сполук через використання органічних розчинників у певних фарбах і лаках та продуктах повторної обробки автомобілів і про внесення змін до Директиви 1999/13/ЄС. Дія цього Технічного регламенту поширюється на матеріали, які застосовуються для фарбування будинків, їх облицювання, збірних і допоміжних частин та конструкцій з декоративною, функціональною і захисною метою.

Детальніше
16.11.2018
Новини Мінекономіки

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями господарської діяльності з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Мінекономрозвитку здійснює моніторинг призначених органів і визнаних незалежних організацій стосовно їх відповідності вимогам, установленим Законом України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” та відповідними технічними регламентами. Рішення Уряду дозволить покращити умови ведення бізнесу в Україні, знизити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання шляхом оптимізації проведення заходів планового нагляду (контролю). Постанова КМУ від 31 жовтня 2018 р. № 937 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними…

Детальніше
09.11.2018
Відео

У Всесвітній день якості вчимося обирати якісні дитячі іграшки. На що треба звертати увагу першочергово? Детальніше про питання якості та безпечності  дитячих іграшок у програмі "Добрий ранок" на телеканалі "Львів" за участю начальника випробувальної лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" Роксоляни Шлюз.

Детальніше
05.10.2018
Відео

У випробувальній лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" досліджували підгузки, які були в бебі-боксах для новонароджених. Фахівці лабораторії прокоментували результати, здійснених випробувань підгузків. Детальніше у сюжеті телеканалу "Перший Західний",   у рубриці "ОЧІ".

Детальніше
05.10.2018
Новини Мінекономіки

Оприлюднено проект наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про затвердження Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу”. На сьогодні в Україні чинним є Технічний регламент маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2011 № 632 (далі – Технічний регламент), розроблений на основі Директиви 1994/11/ЄС. Відповідно до пункту 5 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення”  Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності " (далі - Закон) відповідні центральні органи виконавчої влади протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом повинні переглянути розроблені та/або прийняті ними технічні регламенти та процедури оцінки відповідності на предмет їх відповідності вимогам цього закону з метою визначення потреби у…

Детальніше
03.10.2018
Заходи

До уваги керівників підприємств, установ і організацій! ДП «Львівстандартметрологія» організовує семінар на тему: «ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ НАССР В ЗАКЛАДАХ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ТА НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ГАЛУЗІ - ОБОВ’ЯЗКОВА ВИМОГА УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ВІДПОВІДНО ДО СТАНДАРТУ ДСТУ ISO 22000:2007» Місце проведення: м. Львів, вул.Князя Романа, 38 , актовий зал (3-й поверх). Дата  та час проведення: 17 жовтня 2018 року о 10:45 год. ПІД ЧАС СЕМІНАРУ БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЯ ТАКІ ПИТАННЯ:  - Законодавчі передумови впровадження системи управління безпечністю харчової продукції, керуючись принципами НАССР на харчових підприємствах. Закон України «Про основні принципи та вимоги щодо безпечності та якості харчових продуктів». - Відповідальність за невиконання обов’язків операторами ринку щодо впровадження на виробництві системи управління безпечністю харчової продукції, керуючись принципами НАССР. Наказ Мінагрополітики від…

Детальніше
15.08.2018
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку оприлюднило проект наказу "Про внесення зміни до пункту 16 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин" (далі – проект наказу).  Відповідно до статті 5 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон), в Україні застосовуються одиниці вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, а саме: 1) основні одиниці SI; 2) похідні одиниці SI; 3) десяткові кратні і частинні від одиниць SI.  В Україні застосовуються також: одиниці, що не входять до SI, але дозволені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності (далі - дозволені позасистемні одиниці); комбінації одиниць SI та дозволених позасистемних одиниць. Визначення основних одиниць SI, назви та визначення похідних одиниць SI, десяткових…

Детальніше
31.07.2018
До відома споживачів

30 липня Президент України підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції. Документ чітко прописує основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями та запроваджує чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння. Крім того, у законі визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Окремо встановлено вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до…

Детальніше
Замовити послуги