Новини

Метрологічне обслуговування лікувально-профілактичних закладів (повірка пульсоксиметрів)

     Охорона здоров’я умовах воєнного стану активно розвивається та видозмінюється. Збільшується кількість медичних закладів (в т.ч. реабілітаційних), зростає  асортимент медичних послуг, росте їх якість, оновлюється медичне обладнання. 
        Відповідно до цих змін ми стикаємось з широким переліком медичного обладнання з функціями вимірювання, що застосовуються в сфері охорони здоров’я, а це як надсучасні аналізатори, так і звичні нам усім вимірювачі артеріального тиску чи пульсоксиметри.
        Відповідно до статті 8  Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що застосовуються в сфері охорони здоров’я повинні періодично, а також після ремонту, перевірятись на відповідність вимогам щодо точності. Ця перевірка в метрології називається повірка, а її періодичність – міжповірочним інтервалом. Для переважної більшості медичного обладнання з функціями вимірювання цей інтервал складає один рік. Медичні заклади забов’язані своєчасно, з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів, організовувати та проводити їх періодичну повірку. 
        До законодавчо-регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) відносяться ЗВТ, які чітко визначені у Наказі Мінекономіки №1719 від 21.12.2015 р., серед них таке медичне обладнання як: електрокардіографи, електроенцефалографи, кардіодефібрилятори, монітори пацієнта, пульсоксиметри та інші.  
        На теперішній час в Україні фіксується зростання захворюванності на COVID – 19 різних видів штамів. Однією з ознак захворюваності на COVID – 19 є зниження рівня кисню в крові. Рівень кисню у крові (сатурація) здорової людини повинен бути в межах 95 - 99 %. Проте у пацієнтів з хронічними захворюваннями легень та серцево-судинною недостатністю норма сатурації може бути 92 - 94 %. Сатурація відображає ступінь дихальної недостатності. Низький показник сатурації є одним з найважливіших критеріїв госпіталізації пацієнтів із захворюванням на COVID – 19. При зменшенні сатурації нижче 92 % необхідно проводити киснетерапію. А при ускладненнях типу тромбоутворень в легеневих артеріях сатурація може знизитися до критичних значень за лічені хвилини. 
        Рівень кисню в крові легко визначається за допомогою пульсоксиметра. Щоб бути переконаним в достовірності результатів вимірювань або при сумнівах у достовірності їх вимірювань, пульсоксиметри необхідно не рідше ніж один раз на рік повіряти. При повірці пульсоксиметрів визначають відносну похибку вимірювання сатурації та абсолютну похибку вимірювання частоти серцевих скорочень. 
     Метрологічні підрозділи ДП «Львівстандартметрологія» забезпечені необхідними еталонами та методиками для проведення повірки пульсоксиметрів, а також уповноважені в установленому порядку на проведення цих робіт.

З питань співпраці звертайтесь за адресою:

вул. Метрологічна 12, м. Львів
тел.(032) 237-14-16
e-mail: radio.zvt@gmail.com

Співпраця з нами – гарантія якості та вимога часу!

Замовити послуги