Новини

В Україні створено Технічний комітет стандартизації "Штучний інтелект"

 

Мінекономіки за підтримки проекту технічної допомоги “Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі”, який впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), будує сучасну національну систему інфраструктури якості в Україні. Про це повідомляє Комунікативна платформа з технічного регулювання в Україні.

За рішенням Керівної ради національного органу стандартизації України, яку очолює представник Мінекономіки, утворено Технічний комітет стандартизації “Штучний інтелект”, метою діяльності якого є забезпечення створення і постійного удосконалення системи стандартизації у сфері технологій штучного інтелекту, приведення її у відповідність до міжнародних норм і правил, залученість до розроблення стандартів за допомогою штучного інтелекту.  До складу технічного комітету включено представників Мінцифри, провідних ІТ компаній та інших зацікавлених сторін.

Мінекономіки ініціювало пілотний проект “Цифровізація процесів стандартизації” щодо залучення штучного інтелекту в інфраструктуру якості України, у рамках якого та за участю технічного комітету передбачається розроблення за допомогою штучного інтелекту стандартів, їх перекладів та вибір оптимальної моделі для запровадження на підприємствах з метою отримання бізнесом максимального прибутку.

Розроблення стандартів за допомогою штучного інтелекту дозволить пришвидшити процес створення стандартів, зменшити трудовитрати на розроблення, відцифрувати процеси формування та підвищити якість перекладу текстів стандартів. Ця ініціатива допоможе бізнесу обрати необхідні суспільству стандарти для підвищення якості продукції, яка виробляється, а споживачу – отримати безпечну для життя та здоров’я продукцію.

Реалізація проекту щодо штучного інтелекту сприятиме активізації співробітництва України з державами-торговельними партнерами, міжнародними та регіональними організаціями, визнанню інфраструктури якості України на європейському та міжнародному рівні, відкриттю доступу промислової продукції України на ринок ЄС на основі взаємного визнання результатів робіт з оцінки відповідності шляхом укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Угода АСАА).

Напишіть нам